Vítejte v sekci Bond 22. V průběhu roku jsem sem chtěl přidávat aktuality týkající se nové bondovky Quantum of Solace, ale nějak jsem to nezvládl, a těsně před premiérou už asi nemá smysl pokoušet se to dohnat. Všechny podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách, Wikipedii, IMDb nebo na mé oblíbené MI6.co.uk. Následuje pár základních věcí, které Vás můžou před premiérou zajímat.
 

 • Recenzi Quantum of Solace najdete zde.
   
   
 • Premiéra Quantum of Solace proběhla 31. října ve Velké Británii, u nás 6.11.2008, v USA až 14. listopadu. Nevzpomínám si, kdy naposled jsme měli šanci jít na premiéru o týden dřív než Američané:)
   
 • V hlavní roli agenta 007 opět Daniel Craig. Stejně jako v Casinu Royale můžeme zapomenout na postavu vynálezce Q (příp. R), stejně tak se ve filmu neobjeví slečna Moneypenny! Pokračovat budou krom Daniela Craiga také Judy Dench v roli M a Jeffrey Wright v roli Felixe Leitera, Bonda spojence ze CIA.
   
 • Hlavního padoucha jménem Dominic Greene, který má mít určité spojení se Solange, Bondovou femme fatale z Casina Royale, ztvárnil francouzský herec Mathieu Amalric, nejznámější asi svou hlavní rolí ve snímku Skafandr a motýl.
   
 • Novou Bond girl jménem Camille je herečka a modelka Olga Kyrilenko, původem z Ukrajiny. (Na Internetu najdete mraky jejích fotek, některé si můžete prohlédnout zde: Olga 1, Olga 2, Olga 3, Olga 4, Olga 5, Olga 6, Olga 7.
   
 • Název Quantum of Solace je převzat z povídky Iana Fleminga publikované ve sbírce For Your Eyes Only - viz detaily v sekci Ian Fleming. Český distributor nakonec neměl dost odvahy uvést film jako Kvantum útěchy, tj. názvem, pod kterým u nás v roce 1999 povídka vyšla:) Z povídky nebude nějspíš použito prakticky nic, filmové Quantum of Solace má být přímým pokračováním Casina Royale.
   
 • Režisérem Quanta je Marc Foster, původem Němec, který však již dlouho působí v Hollywoodu. Natočil sedm celovečerních filmů, mimo jiné Ples příšer (2000) s Halle Berry a Billy Bobem Thorntonem nebo Finding Neverland (2004) s Johnny Deppem.
   
 • Produkce snímku je už tradičně v rukou Brocolliových. Micheal G. Wilson je nevlastním synem Alberta Broccoliho a Barbara Broccoli je jeho dcerou. Po otcově smrti v roce 1996 převzali rodinnou firmu EON Productions a úspěšně spolupracují již více jak deset let - produkovali všechny bondovky od GoldenEye z roku 1995.
   
 • Scénáristický team zůstal stejný - Neal Purvis, Robert Wade a Paul Haggis.
   
 • Natáčení probíhalo v několika zemích světa - můžeme se těšit na exteriéry z Panamy, Bolívie, Chile, Peru, Itálie, Rakouska a Španělska.