George Lazenby George Lazenby

   George Lazenby se narodil 5. září v australském Goulburnu. Po dokončení služby v armádě se živil prodejem aut. V roce 1974 přijel Lazenby do Londýna, kde se chtěl živit jako profesionální model (ve stejném roce, ve kterém shodou náhod do Londýna přišel i třináctiletý Pierce Brosnan a ve kterém zemřel tvůrce Jamese Bonda, spisovatel Ian Fleming). V londýně ale nakonec Lazenby vydělával především díky účinkování v reklamě (zejména na čokoládu). Roli Jamese Bonda získal v roce 1968, kdy Sean Connery poprvé prohlásil, že s Bondem definitivně končí. Lazenby vyhrál konkurs hlavně díky svým bojovým schopnostem.
   Nahradit v roli Jamese Bonda Seana Conneryho se zdálo téměř nemožné, Lazenby se s tím vypořádal překvapivě dobře. Vztahy nového agenta 007 k režisérovi filmu On Her Majesty's Secret Service Peteru Huntovi, k Bond girl Dianě Rigg i k producentům filmu byly všal velmi napjaté a často docházelo ke konfliktům. Jak Lazenby sám přiznává byl v této době příliš mladý a arogantní. Trpěl také pocitem, že vlastně prokazuje filmařům laskavost. Po dokončení tohoto svého prvního a zároveň nejslavnějšího filmu se tedy rozhodl, že žádnou další bondovku již dělat nebude. V sedmdesátých letech účinkoval Lazenby v několika hongkongských akčních filmech a měl dokonce hrát po boku Bruce Leeho. V devadesátých letech se po dlouhé přestávce, kdy působil jako automobilový závodník, opět vrátil k filmu. Naposledy se objevil v seriálu The Pretender americké televize NBC.
   Poté co Lazenby odmítl účinkovat v jakékoli další bondovce, byl znovu získán Sean Connery a Lazenby od té doby již nikdy nedosáhl podobného úspěchu jaký měl jeho debut. Paradoxem je, že mnoho fanoušků považuje právě Lazenbyho bondovku za jednu z nejlepších.

zpět